Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza durmadan giriş yaratıcı ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriya kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemeçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram angajmansı istediği karınin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çörtmek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişçok farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nite Geçmiş Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen eşhas karınin ne yazık ki çok ziyade reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok ziyade dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek esasta başka kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve vakit kaybetmeden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz değhizmettiğinde yahut kullanıcı adınız değhizmettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da gâh “değhizmetikliği mazi kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriya saldırganlar e-posta adresini değhizmettirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir