Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Itibar Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş düzında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde bellik organizasyonu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece terbiye bölümünde sülale olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası enerjik çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birhayli futbol, sepet topu köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yanı nöbet Türkiye’nin en mehabetli özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, terbiye düzında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birhayli deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye düzında projeler yürütmektedir. Her sene birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir